Гіпсова плитка, стилізована під цеглу і камінь, використовується для облицювання стін в інтер’єрі. Вона залишається одним із популярних варіантів для акцентованого декору стін. Сфера застосування декоративної плитки з гіпсу в інтер’єрі дуже широка – чи то приватний, чи то громадський, чи то комерційний інтер’єр. Оскільки часто гіпсова плитка стилізована під камінь, її також називають “декоративний камінь” або “штучний камінь”. Якщо вона зроблена у формі цегли, то можна зустріти під назвою “гіпсова цегла” – тут грає роль форма виробу.
Основна перевага гіпсової плитки в тому, що вона може ідеально передавати будь-який рельєф і фактури, які практично нереально зробити, наприклад, у керамічній плитці. Лицьовий бік плитки з гіпсу може імітувати камінь з найдрібнішими тонкощами, цеглу, геометричний рельєф та інші поверхні.
Поради дизайнера – гіпсова плитка в інтер’єрі
Як ми вже говорили раніше, варіанти використання плитки в інтер’єрі майже безмежні, дайте волю вашій фантазії. Гіпсова плитка – один із простих і доступних варіантів створити акцентований декор стіни.
Її успішно використовують в інтер’єрах квартир, приватних будинків, кафе і ресторанів та магазинів. Найчастіше у квартирах плиткою декорують стіни: у коридорі, спальні, вітальні (зона за телевізором або диваном), сходові марші.
Якщо у вас є ніша – то плитка під камінь або цеглу прекрасно заповнить її.
Те ж саме можна сказати і про порожню стіну, яку ви не знаєте чим зайняти. Таке часто буває, наприклад, у передпокоях, вітальнях (наприклад, за диваном), сходових маршах, де потрібно заощаджувати простір, і навіть кухнях (робоча зона і вільні стіни).
Один із поширених варіантів – облицювання каміна. Чудово підходять для облицювання гіпсовою плиткою фальш-каміни і натуральні каміни з теплоізоляцією. Однак тут ви маєте пам’ятати про температурні обмеження, які описані докладніше нижче.
Гарний вигляд мають виступаючі елементи, як, наприклад, прямокутні колони і пілястри, облицьовані плиткою під камінь або декоративною цеглою.
Гіпсова плитка під цеглу
Напевно, ви звертали увагу, наскільки популярним стало використання декоративної цегли в сучасному інтер’єрі. Підтвердження тому – величезна кількість кафе, ресторанів і бутиків, що мають в облицюванні саме декоративну плитку під цеглу. Дедалі більшої популярності набирає стиль ЛОФТ (loft), що прийшов до нас із західних інтер’єрів. У цьому стилі стіни часто повністю облицьовані декоративною цеглою.
Якщо Ви хочете виділити гіпсову плитку, то не використовуйте занадто яскраві шпалери, що відволікають. Тим паче, що зайва строкатість трохи зменшує простір, а однотонні шпалери або фарбування спокійних відтінків – розширюють.
Виграшне освітлення плитки
Плитка під камінь або цеглу матиме найвиграшніший вигляд, коли вона освітлена трохи збоку і зверху, тобто під час розстановки світла або вибору поверхні для облицювання намагайтеся уникати фронтального освітлення.
Врахуйте також, що світлі тони будь-якої плитки візуально розширюють простір, а темні дещо звужують. Якщо ви хочете зробити жвавішим, енергійнішим, то використовуйте тепліші бежеві, коричневі або червоні відтінки інтер’єрної плитки, якщо ж хочете спокою і прохолоди, то вибирайте білі або прохолодні (блакитні) відтінки.
Сірий і білий колір плитки в інтер’єрі практично універсальний – вам буде найпростіше гармонійно підібрати меблі, шпалери та інші елементи інтер’єру.
Властивості гіпсової плитки та особливості використання
Гіпсова плитка з успіхом може застосовуватися для облицювання стін усередині будь-яких приміщень, також допускається використання в закритих лоджіях і верандах. Цілком придатні для облицювання гіпсовою плиткою фальш-каміни або справжні каміни, захищені теплоізоляційними панелями. Необхідно врахувати обмеження використання гіпсовою плиткою RUSTIKA в приміщеннях з підвищеною вологістю (саун, ванних кімнат) і на поверхнях, температура яких вище 70 градусів Цельсія (печі, груби, каміни без теплоізоляції). Якщо ви хочете використовувати гіпсову плитку в приміщеннях з підвищеною вологістю, її необхідно обробити лаком або гідрофобізуючими складами. Для зовнішніх робіт вона не рекомендована.
Переваги гіпсових виробів
Основна естетична “фішка” гіпсової плитки, її суперможливість – це можливість передавати великий і дуже великий рельєф, і водночас відтворювати найдрібнішу текстуру, що майже недоступно, наприклад, керамічній плитці. Але крім естетики гіпсова плитка також має низку інших якостей:
- Забезпечує прекрасну звуко- і теплоізоляцію.
- Екологічність. Гіпс – природний матеріал, що не містить у собі будь-яких сторонніх хімічних домішок. Гіпс, на відміну від цементної бетонної плитки – екологічно чистий.
- Вогнестійкість і негорючість. Гіпс абсолютно не горючий.
- Гіпс дихає. Структура і природний склад плитки дають змогу підтримувати сприятливий мікроклімат у приміщенні.
Компанія “RUSTIKA” виробляє гіпсову плитку відповідно до норм і стандартів, передбачених Законодавством України, а фірмові технології фарбування дають змогу домогтися найкращих показників стійкості до механічних впливів серед аналогічної продукції.
Слабкі сторони гіпсової плитки: вона менш тверда і зносостійка, ніж кераміка і бетонна плитка. Але водночас набагато твердіша і більш зносостійка, ніж наймасовіший продукт для декору стін – шпалери. Отже, обмеження досить умовні і їх можна враховувати хіба що в разі комерційних, дуже прохідних місць, де потрібна максимальна стійкість поверхні. А загалом, гіпсова плитка служитиме без зміни вигляду практично десятиліттями.
Догляд за гіпсовою плиткою
Для догляду за гіпсовою плиткою RUSTIKA можна використовувати як сухі, так і вологі способи прибирання інтер’єрних матеріалів, тобто пилосос, м’які щітки, вологі ганчірки. Не допускається прибирання абразивними (дряпаючими) матеріалами та концентрованими миючими засобами.
Якщо гіпсову плитку після укладання оброблено лаком, її стійкість до впливу агресивних способів миття і прибирання істотно зростає. Ми рекомендуємо в цьому випадку вибирати матові лаки. Зважаючи на величезне різноманіття лаків, перш ніж обробляти гіпсову плитку, змонтовану на стіну, спершу спробувати домогтися бажаного ефекту на плитці, що залишилася після монтажу. Після полімеризації лаку оцініть фінальний вигляд, далі можете покривати плитку на стіні.
Поради з монтажу
Гіпсова плитка легша за натуральний камінь, тому немає необхідності зміцнювати стіни, що значно скорочує і витрати, і час роботи.
Гіпсову плитку RUSTIKA укладають на підготовлені бетонні, оштукатурені, цегляні та гіпсокартонні поверхні, причому слабкі та пухкі з них підлягають зміцненню. Для монтажу використовується клей для гіпсової плитки. Це можуть бути акрилові та гіпсові клеї, призначені для гіпсових виробів, а також “рідкі цвяхи”.
В ідеалі, звичайно, довірити монтаж плитки професіоналам.
Більше про монтаж гіпсової плитки читайте в нашому повному Керівництві з монтажу.
Де купити гіпсову плитку і на що звертати увагу
Зараз плитка з гіпсу – це дуже доступний оздоблювальний матеріал, ми сподіваємося, що вона зробить свій ефект “вау” і у вашому інтер’єрі. Купити гіпсову плитку можна у всіх великих будівельних магазинах (наприклад, плитку Рустика продають уже понад 10 років у мережі гіпермаркетів “Епіцентр” по всій Україні, ми є одним із найбільших виробників в Україні). І звичайно багато варіантів можна знайти в інтернеті.
На що варто звернути увагу покупцеві при виборі та купівлі гіпсової плитки.
- Надійність і досвід виробника – банальна порада, але в даному випадку вона актуальна, оскільки гіпсову плитку деколи беруться виготовляти навіть гаражні майстри, вони можуть в інтернеті виставити будь-яку гарну фотографію, а ось чи буде це фото відповідати реальному вигляду і якості – це питання. Які часті проблеми: плитка погано висушена і упакована в ящики, може бути залита в неякісні форми з дефектами, може бути використана неякісна сировина і нарешті – невдале і непрофесійне фарбування. Ми вже мовчимо про те, що більшість таких майстрів – це затяті плагіатори, які роблять просто менш якісні копії у великих виробників. Дивіться на сайт, запитуйте, скільки років виробництву? Чи представлена в магазинах наживо? Чи є радіаційні сертифікати?
- Відтінок: якщо ви берете не білу плитку, а кольорову, то в ідеалі – побачити її наживо. Багато хто не враховує, що передача кольору екранів телефонів і моніторів може помітно відрізнятися від реальності. Звісно, бежева плитка не стане зеленою на фото:) але якщо вам важливі відтінки, то краще заїхати в магазин.
- Твердість – твердість поверхні визначає стійкість до подряпин і миття, тому в ідеалі за наявності кількох варіантів краще наживо спробувати, чи легко дряпається поверхня. Якщо вона дуже “дряпаюча”, то ви це легко з’ясуєте науковим методом “проба нігтем” ☺
На фото: гіпсова плитка ТМ РУСТИКА (модель “Оксфорд”), м. Київ у мережі супермаркетів Сільпо.
Використовуйте свою фантазію, зробіть щось незвичайне і красиве за допомогою декоративної гіпсової плитки RUSTIKA!