Монтаж гіпсової плитки – керівництво

1. Загальні рекомендації

Гіпсова плитка Rustika призначена для облицювання інтер’єрів, будь-яких поверхонь, де вона служить десятки років.

Особливі рекомендації:

  1. При облицюванні камінів: поверхні, на які монтуватиметься плитка, повинні бути термоізольовані.
  2. Облицювання ванних кімнат, саун та інших приміщень з підвищеною вологістю в цілому не рекомендоване для гіпсової плитки, вона потребує додаткової обробки лаком.

Допускається використання у закритих лоджіях та верандах. Гіпсова плитка не призначена для використання на вулиці.

2. Вибір клею для монтажу

Монтаж гіпсової плитки здійснюється за допомогою клеїв та сумішей, призначених для гіпсових виробів, наприклад, високоякісний фірмовий акриловий клей MonsterFIX Ultra. Допускається застосування плиткових клеїв на цементній основі, а також клею «рідкі цвяхи».

Акриловий клей MonsterFIX Ultra ідеально підходить для монтажу гіпсової плитки та перевірений на сотнях об’єктів. Переваги: висока адгезія, відразу готова до роботи (не потрібно наводити), забезпечує безпильний монтаж на відміну від сухих клейових сумішей.

3. Підготовка поверхні стін

Плитка Rustika може укладатися на підготовлені бетонні, оштукатурені, цегляні та гіпсокартонні поверхні. Основа повинна бути міцною, сухою, рівною та очищеною від забруднень.

Поверхні з високим рівнем поглинання вологи (наприклад, гіпсокартон) потрібно попередньо покрити грунтовкою глибокого проникнення.

4. Монтаж плитки

ВАЖЛИВО, щоб плитка була суха, як і стіна. Для кращої адгезії рекомендується покривати задню поверхню плитки ґрунтовкою глибокого проникнення. За можливості монтаж плитки бажано довірити фахівцям.

ПОРАДА: перед початком монтажу рекомендується розкласти на підлозі близько 2 м.кв плитки з різних ящиків, щоб побачити, як вона виглядатиме на стіні.

МОНТАЖНІ РОБОТИ

Плитку можна обламувати або різати, використовуючи для цього ножівку або куто-шліфувальну машинку («Болгарка»). Для тонкого припасування елементів можна використовувати наждачний папір.

Укладання значною мірою визначається типом вибраного клею. Зазвичай клей наноситься на тильну сторону плитки з подальшим створенням “борозен” за допомогою зубчастого шпателя (3-5 мм).

Основні етапи монтажу за допомогою акрилового клею MonsterFIX Ultra :

Детальну інструкцію з монтажу з використанням акрилового клею MonsterFIX Ultra дивіться тут .

Намагайтеся не допускати влучення розчину на лицьову поверхню каменю, оскільки надалі видалити його буде непросто. Якщо під час монтажу на облицювання все ж таки потрапив розчин, бажано видаляти його після підсихання.

УКЛАДАННЯ КУТОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Якщо ви використовуєте кутові елементи, монтаж необхідно почати саме з них. Укладайте їх, чергуючи короткі та довгі сторони.

Для моделей Верона і Валенсія кутові елементи є дві частини, при з’єднанні дають імітацію кута (фото 1 і 3 вище). В упаковці вони завжди постачаються парно. Відкрийте ящик – ви побачите, що є пари, відмічені маркером. Для моделей Оксфорд, Марсель, Модена та Антична цегла кутові елементи не передбачені. У цьому випадку кут утворюється через поєднання цілої цегли і заздалегідь порізаних половинок (див. фото 2 і 4 вище).

УКЛАДАННЯ БЕЗ РОЗШИВКИ АБО З РОЗШИВКОЮ

Деякі колекції в стилі цегли можуть укладатися з розшивкою і без розшивки (впритул).

Колекції Оксфорд, Марсель і Модена також чудово виглядають і без розшивки (приклади нижче)

Найпростіший варіант укладання із розшивкою – без заповнення швів (приклади нижче). Суть його полягає в тому, що стіна перед укладанням забарвлюється в колір розшивки (зазвичай вибирається світліший або навпаки темніший колір в порівнянні з кольором плитки). Після цього монтується плитка. Колір стіни є кольором швів.

Варіант із заповненням швів вимагає досить високої кваліфікації та акуратності майстра. Як розчин для розшивки можна застосовувати той же розчин, який використовувався для укладання, заповнювачі швів для керамічної плитки або шпаклівку відповідної консистенції. Намагайтеся, щоб розчин не потрапив на облицювання, а якщо це сталося, краще дочекатися його висихання, а потім очистити.

5. Фінішні роботи

Після застигання клею плитку можна витерти злегка вологою ганчіркою.

У разі використання гіпсової плитки в умовах підвищеної механічної дії, її можна додатково захистити, обробивши лаком. Для цього підходять лаки на різних основах – у тому числі водорозчинні акрилові лаки. ВАЖЛИВО! Зважаючи на величезне різноманіття лаків, перш ніж обробляти плитку, змонтовану на стіну, спробуйте досягти бажаного ефекту на плитці, що залишилася після монтажу. Дайте лаку висохнути згідно з інструкцією та оцініть фінальний ефект. Після цього можна обробляти фанеровану поверхню. З погляду естетики, ми рекомендуємо вибирати матовий лак і наносити помірну його кількість, щоб уникнути ефекту “глянсової поверхні”, якщо такий ефект не є вашим завданням.

6. Догляд за штучним каменем RUSTIKA

Для догляду за продукцією можна використовувати як сухі, так і вологі способи збирання інтер’єрних матеріалів, тобто пилосос, м’які щітки, злегка вологі ганчірки. Не допускається прибирання абразивними (дряпаючими) матеріалами та концентрованими миючими засобами. Якщо плитка після укладання оброблена лаком, її стійкість до впливу агресивних способів миття та збирання суттєво зростає (рекомендації щодо нанесення лаків дивіться вище)